Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Cześć!

Fajnie, że jesteś i czytasz. Piszemy dla Ciebie. I dla siebie też 🙂 

Być może forma bloga bywa uznawana za nieco przykurzoną, ale mamy to w nosie. Uznaliśmy, że tego trzeba w naszym i Waszym miejscu Internetu. Postaramy się zebrać tutaj myśli o dostępności, przybliżyć co i dlaczego robimy a przede wszystkim – o co, do diaska, chodzi z całym tym dostępnościowym szuruburu. 

My, Fundacja Polska Bez Barier – czyli kto? Kim jesteśmy (i dokąd zmierzamy;))? 

Jesteśmy różni. Lubimy się. Lubimy razem pracować. Lubimy, że nam się chce i gramy do jednej bramki. Lubimy myśleć o sobie jako o zespole ludzi niegłupich, nieco zadziornych i bardzo zmotywowanych do gry po stronie dobra i piękna – zawsze dobra i piękna! 🙂 Karina, Agata, Paulina, Małgosia, Ola, Magda, Ania, Łukasz, Sławek, Maciek i czasem jeszcze nawet sześćdziesięciu wolontariuszy i wolontariuszek pracujących ramię w ramię przy większych wydarzeniach (jak np. Orange Warsaw Festival). Spora grupa, wspólna droga i cel. 

Zależy nam na lepszym świecie. Wiadomo, brzmi patetycznie, ale serio serio tak jest. Wkurzają nas głupie, niedostępne, dyskryminujące rozwiązania. Nowy obiekt. Zgodny z przepisami. Nieużyteczny. Publiczne pieniądze wydawane na wykluczające rozwiązania. Żeby było jasne: marnotrawstwo prywatnych też nas nie cieszy.  

Nie budujemy naszej narracji i działalności na wkurzeniu, że “ludzie są bez sensu” 🙂 Nigdy nie zakładamy złej woli i celowego działania wbrew. Za to widzimy, że wszyscy (tak, także my!) mamy jeszcze wiele do nauczenia się w temacie włączania i dostępności. Dlatego wciąż poszukujemy coraz to nowych i lepszych rozwiązań, które nie wyłączają nikogo. Mamy ambicje by w bezpieczny, inspirujący i partnerski sposób wskazywać proste sposoby na dostępność i użyteczność. Ewakuacja osób z niepełnosprawnościami, standardy dostępności (i wszystko poza nimi), sport na równych prawach – to wszystko bardzo nas interesuje!

Dużo mamy do zrobienia. Świat mamy jeden, przestrzeń chcemy dzielić ze wszystkimi. Na tych samych zasadach. Chodźcie z nami!  #dostępnośćuczęsię  #niezostawiamynikogo bo #polskabezbarier i #światbezbarier! 🙂

(a jeśli chcecie wiedzieć więcej o nas, zapraszamy na naszą stronę www, naszego Facebooka i kanał na YouTube 🙂